نرم افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار حسابداری گونه‌ای از نرم‌افزارها می باشد که داده‌های حسابداری مربوط به کلیه عملیات های یک شرکت در قالب ماژول ‌ها مختلف (مانند انبار – فروش) ذخیره و پردازش می‌نمایند

طراحی این نرم افزار ها بر پایه مفاهیم حسابداری و جهت تسهیل امور، برای حسابداران می باشد .

نرم افزار حسابداری می تواند به افزایش دقت در امور مالی شما با کاهش یا حذف خطاهای انسانی در محاسبه کمک کند. فرایندهای حسابداری دستی شامل بسیاری از محاسبات ریاضی با دست است. یک محاسبه نادرست در اوایل فرآیند می تواند تأثیر زیادی بر محاسبات بعدی داشته باشد. از سوی دیگر، کامپیوترها عملا قادر به ایجاد چنین خطایی نیستند.

نرم افزارهای حسابدراری انواع مختلف دارند که با توجه به نوع نیاز و محیط اجرا به چند گروه تقسیم می شوند : حسابداری شخصی (ثبت مروادات شخصی)، مشاغل خرد (کسبه)، شرکتهای کوچک ، شرکتهای متوسط و شرکتهای بزرگ
در دو سطح حسابداری شخصی و مشاغل خرد نرم افزارها اغلب سبک و با امکانات محدود می باشد و ما شاهد ثبت فعالیتها بعنوان بایگانی و گزارشات سطح پایین می باشیم اما در شرکتها با توجه به الزامات قانونی که در گزارشات و ثبت و نگهداری فعالیتها وجود دارد ، ما شاهد نرم افزارها با امکانات گسترده می باشیم

نرم افزارهای یکپارچه : این دسته از نرم افزار های شرکتی کلیه نیاز های سازمان را مدیریت میکنند و تمام بخش های نرم افزار دارای ارتباط قطعی بوده و به سازمان کمک می کند تا بتواند هماهنگی و همکاری را بین بخش های مختلف مدیریت کند

اماکانات نرم افزار حسابداری چه  مواردی است ؟
انرم افزار حسابداری شامل امکاناتی مختلفی برای کسب و کار ها می باشد گه شامل : افزایش دقت در محاسبات ، پرداخت خودکار حقوق کارمندان ، جمع آوری وصولی های سازمان ، اتوماسیون مالی سازمان ، بودجه بندی سازمان ، گزارشگری مالی دقیق سازمان ، کاهش خطای انسانی در عملیات مالی سازمان و محاسبات و … می شود که در ادامه برخی از این موارد را باهم بررسی می کنیم :

نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری برای جمع آوری بدهی ( وصولی بدهی ) :
نرم افزار حسابداری جمع آوری بدهی که به عنوان سیستم مدیریت وصول دهی نیز شناخته می شود ، ابزار قدرتمندی است که برای ایجاد انقلابی در شیوه بازیابی بدهی های معوق کسب و کار ها طراحی شده است . این نرم افزار به عنوان یک پلتفرم متمرکز عمل می کند که کل فرآیند جمع آوری بدهی را خودکار  ( اتوماسیون ) و ساده می سازد و تیم های مالی سازمان را برا غلبه بر چالش ها و به حداکثر رساندن تلاش های بازیابی توانمند می کند .

خوشبختانه نرم افزارحسابداری جمع آوری بدهی های سازمان ، توسط تیم شرکت افرا سیستم میهن طراحی و توسعه داده شده است تا دیدگاهی جدید برای صاحبین کسب و کار و سازمان ها برای مدیریت مالی کسب و کارشان ایجاد کند . با ویژگی ها و قابلیت های جامع برنامه حسابداری جمع آوری بدهی ، فرآیند جمع آوری را ساده و خودکار می کند و به تیم های مالی سازمان اجازه می دهد مشتریان مهم را اولویت بندی کنند و ارتباطات را ساده تر کنند . با استفاده از قدرت برنامه حسابداری جمع آوری بدهی ، سازمان ها و شرکت ها می توانند به طور موثر با تاخیر در پرداخت ها مبارزه کنند و بدهی ها سازمان را به حداقل برسانند .

بودجه بندی سازمان :
ا استفاده از بودجه بندی در حسابداری میتوان از طریق رعایت قوانین بودجه بندی در سازمان و کسب و کار صرفه جویی نمود . بودجه بندی در روش سنتی حسابداری از طریق ثبت کردن میزان مشخصی در روی برگه ها ثبت می گردد که معمولا دوره سالیانه را دارند . اما در روش نوین و با استفاده از برنامه حسابداری می توان این مورد را بسیار بهینه تر انجام داد چرا که دیگر نگرانی بابت از بین رفتن اسناد و یا عمل نکردن به آن وجود ندارد که این امر را مدیون یادآوری های برنامه حسابداری از لحاظ کمبود مالی در بودجه و حفظ و نگهداری مادام دیتاها و اطلاعات سازمان است .

گزارشگری مالی :
گزارشگری مالی فرآیند ردیابی ، تجزیه و تحلیل و گزارش های مالی سازمان شماست . گزارشگری به بررسی اطلاعاتی که از طریق فرآیند های حسابداری به دست آورده اید متمرکز است . این تجزیه و تحلیل به کسب و کار و سازمان شما این امکان را می دهد تا وضعیت مالی شما را ارزیابی کند ، عملکرد گذشته را بررسی کند و حتی اطلاعات مفیدی در رابطه با آینده کسب و کار و سازمان شما به شما نشان بدهد . در واقع گزارشگری مالی امری فراتر از نشان دادن وضعیت مالی کسب و کار می باشد ، از طریق گزارشگری می توانید در هر بخشی از سازمان که ضعف دارد را بررسی نموده و برای اصلاح آن اقدام نمایید یا اگر بخشی از سازمان در فعالیت خود قوی عمل می کند می توان از قدرت آن واحد در کل سیستم استفاده بهتری انجام داد .

پرداخت حقوق کارکنان :
برای سالم بودن سیستم کاری سازمان ابتدای امر نیازهای نیروهای کار از پرداختی ها باید مشخص گردد ، هیچ چیزی مانند یک سیستم پرداخت غیرقابل اعتماد زندگی کاری و روحیه کارکنان را مختل نمی سازد ، اگر کارمندان شما به طور منظم و به موقع و با رعایت امور اداری به درستی حقوق را دریافت نمایند ، کارکنان شاد تر و کارآمد تری را خواهید داشت و در نتیجه فرآیند کاری سازمان به درستی پیش خواهد رفت . بنابراین اگر میخواهید کسب و کارتان به خوبی اجرا شود ، به یک برنامه حسابداری با رعایت موارد قانونی و مالیاتی برای پرداخت حقوق و دستمزد نیاز دارید که از آن ها مراقبت کند در ادامه برخی از موارد که میتوانند در جهت بهینه سازی این فرآیند کمک کنند نیاز دارید .

نرم افزار حسابداری

کاهش خطای انسانی :

اشتباه کردن یک امر انسانی است ، اما در برخی موارد این اشتباهات می توانند آسیب های بسیار بزرگی در زندگی و کسب و کار ایجاد کنند . اشتباهات و خطای انسانی در مقوله حسابداری نیز می تواند عواقب بسیار جدی را رقم بزند. در واقع وقتی از خطای انسانی در حسابداری سخن می گوییم باید ذکر کنیم تا یک اشتباه محاسباتی کوچک به تنهایی می تواند کل فرآیند حسابداری ار مختل کند . با این حال اگر شما هم در زمینه حسابداری فعالیت میکنید یا به در طول کار خود بارها و بارها باید اسناد و فاکتورها و مقادیر آن ها را به صورت دستی وارد کنید ، در این صورت با این قبیل از اشتباهات ناگزیر مواجه شده اید. در واقع انقدر حجم محاسبات و داده های وارد شده از قبیل محاسبات مالیات ها ، ثبت شماره های سفارش و حتی آدرس مشتری ها در طول فرآیند کار افزایش می یابد که امکان دارد اشتباهات تایپی نیز به موارد قبلی مجموع گردد ، این قبیل از اشتباهات منجر به تاخیر در فرآیند کلی کار می شود چرا که تیم حسابداری باید زمان بیشتری در بررسی مجدد این اطلاعات بگذارد و موارد خطا را رفع سازد ، در صورتیکه حتی اگر موفق به رفع خطا بشوند هزینه مالی و زمانی بسیاری در طولانی مدت شامل کسب و کار می گردد ، حسابداران علاوه بر پیدا کردن خطاها باید حواس خود را به کشف تقلب های محاسباتی نیز معطوف کنند که برای هر کسب و کاری یک تهدید واقعا جدی به حساب می آید .

برنامه های حسابداری صرف نظر از ابعاد هر سازمانی برای مدیریت مالی و اداری کسب و کارها ضروری می باشد ، در طول دهه ها شرکت های برنامه نویسی ایرانی و خارجی سعی کرده اند با توجه به فضای رقابتی میانشان هرکدام بهترین برنامه حسابداری را ارائه دهند با توجه به این امر کیفیت های ساخت متفاوتی برای برنامه ها لحاظ شده است و جدای از آن برخی از این شرکت های توسعه دهنده و طراح نرم افزار عملکرد بهتری از قبیل آپشن های بیشتر ، پشتیبانی بهتر ، گزینه های مقیاس پذیر بیشتر و … را ارائه میدهند که با توجه با این موضوع انتخاب بهترین برنامه حسابداری را برای مدیران کسب و کار سخت نموده اند .

در شرکت افرا سیستم میهن کارشناسان مالی و برنامه نویسی سازمان ، با بررسی اکثر برنامه های داخلی و خارجی مدیریت مالی و حسابداری ، بهترین نرم افزار حسابداری را برای مدیران کسب و کار طراحی و توسعه داده اند . رابط کاربری نرم افزار حسابداری افرا به نحوی طراحی و توسعه داده شده است تا عزیزانی که تا به امروز تجربه و  تخصصی در برنامه های مالی و حسابداری نداشته اند نیز بتوانند به راحتی از طریق فیلم های آموزشی قرار گرفته شده بر روی سایت آپارات ( ورود به کانال آپارات افرا سیستم میهن ) و سایت مجموعه افرا سیستم میهن ، مدیریت مالی کسب و کار خود را به بهترین روش انجام دهند  .
در صورتی که هرگونه چالشی از انتخاب نرم افزار حسابداری متناسب با کسب و کار خود یا نحوه کار با برنامه داشته باشید . کارشناسان افرا سیستم میهن به صورت رایگان گام به گام در کنار شما خواهند بود ؛ برای تماس و مشاوره رایگان با کارشناسان افرا سیستم میهن می توانید ( اینجا ) را کلیک کنید .
نکته : در انتخاب نرم افزار حسابداری متناسب کسب و کار برنامه هایی را در نظر داشته باشید که قبل از خرید برنامه به شما ورژن تستی آن را ارائه دهند تا از امکانات برنامه و بهینه بودن رابط کاربری را اطمینان حاصل نمایید .
در شرکت افرا سیستم میهن مفتخریم تا قبل از اقدام به خرید شما عزیزان برای تهیه برنامه حسابداری ” نسخه رایگان و بدون محدودیت ” برنامه حسابداری افرا را به صورت تست در اختیار شما قرار دهیم .
برای دریافت این نسخه می توانید ( اینجا ) را کلیک بفرمایید .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *