• 021-44299674
 • تهران, ستارخان, خیابان سازمان آب, پلاک 252 واحد 5
 • شنبه تا پنج شنبه: 8صبح - 16:30عصر

حسابداری برای استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا

حسابداری برای استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا

برای بنیانگذاران استارت آپ و صاحبان کسب و کار ، درک و مدیریت جنبه های مالی در سرمایه گذاری آنها برای موفقیت بلند مدت ضروری می باشد . حسابداری و برنامه حسابداری نقشی حیاتی در تضمین ثبات مالی ، انطباق با مقررات و تصمیم گیری های آگاهانه در خصوص پیشبرد اهداف کسب و کار ایفا می کند . در این مقاله ، 8 نکته اساسی حسابداری را که هر بنیانگذار استارت آپ و صاحب کسب و کار باید بداند تا با اطمینان در چشم انداز مالی حرکت کند ، بررسی خواهیم کرد .

یک سیستم حسابداری مناسب را از ابتدا راه اندازی نمایید :

اولین قدم برای حسابداری خوب ، راه اندازی یک سیستم حسابداری مناسب می باشد که به شما کمک می کند درآمد و هزینه های خود را پیگیری کنید و مقررات مالیاتی سازمان را به درستی انجام رسانید .

تعدادی سیستم حسابداری مختلف در دسترس است ، بنابراین شما می توانید یکی را متناسب با نیاز و بودجه خود انتخاب کنید . اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، می توانید یک حسابدار با تجربه کافی را استخدام کنید تا به شما در راه اندازی سیستم کمک کند .

ایجاد یک سیستم حسابداری قوی برای سازماندهی و ردیابی تراکنش های مالی استارتاپ شما بسیار مهم می باشد . استفاده از نرم افزار حسابداری یا استخدام یک حسابدار حرفه ای را برای اطمینان از ثبت دقیق درآمدها و هزینه ها ، حفظ مسیر حسابرسی واضح و تهیه گزارش های مالی صحیح در نظر بگیرید .

در صورتی که برای کسب و کار و استارت آپ خود به دنبال یک برنامه حسابداری مناسب می باشید توصیه می شود از مقاله ” برنامه حسابداری متناسب با کسب و کار ” از طریق کلیک بر روی ( اینجا ) بازدید و مطالعه بفرمایید.

حسابداری و برنامه حسابداری

امور مالی شخصی و تجاری را جدا سازید :

نگهداری حساب های بانکی و کارت های اعتباری جداگانه برای امور مالی شخصی و تجاری ضروری می باشد . این عمل نه تنها حسابداری را ساده می کند ، بلکه به شما کمک می کند تا سوابق دقیق مالی شخصی و تجاری خود را حفظ نمایید ، هزینه های کسب و کار را پیگیری کنید و از رعایت مقررات مالیاتی اطمینان حاصل کنید . حتی هزینه های کوچک در این خصوص اهمیت زیادی دارند پس باید آن ها را هم در کل هزینه ها لحاظ نمایید . این هزینه ها شامل مواردی مانند لوازم اداری ، هزینه های بازاریابی و هزینه های سفر می شوند .

اگر هزینه های خود را به درستی پیگیری نکنید ، هرگز نمی دانید سرمایه شما در چه بخش هایی هزینه شده است  که همین امر می تواند تصمیم گیری آگاهانه در مورد کسب و کار شما را دشوار کند منجر به اشتباهات پرهزینه شود .

جریان نقدی را به طور منظم نظارت کنید :

جریان نقدی رگ حیاتی هر استارتاپ و کسب و کاری می باشد . برای درک جریان ورودی و خروجی پول در کسب و کار خود ، به طور منظم جریان نقدی خود را کنترل کنید . با انجام این کار ، می توانید مشکلات احتمالی در وجوه نقد سازمان را شناسایی کنید ، برای هزینه ها برنامه ریزی کنید و تصمیمات مالی آگاهانه بگیرید . هنگامی که ردیابی هزینه های خود را شروع کردید ، باید آنها را دسته بندی کنید . این امر به شما کمک می کند ببینید سرمایه شما در چه بخشی هزینه شده است و مناطقی را که می توانید هزینه ها را کاهش دهید شناسایی نمایید .

روش های مختلفی برای طبقه بندی هزینه های شما وجود دارد . می توانید از دسته بندی هایی که توسط نرم افزار حسابداری شما ارائه می شود استفاده کنید یا می توانید دسته بندی های خود را ایجاد کنید .

در خصوص داشتن یک جریان نقدی سلامت و کارآمد توصیه می شود مقاله ” جریان نقدی ” را از طریق کلیک بر روی ( اینجا ) مطالعه بفرمایید .

با اصطلاحات پایه حسابداری آشنا شوید :

در حالی که ممکن است شما یک حسابدار نباشید ، داشتن درک اولیه از اصطلاحات حسابداری بسیار مهم است . با اصطلاحاتی مانند دارایی ها ، بدهی ها ، حقوق صاحبان سهام ، درآمد و هزینه ها آشنا شوید . این دانش به شما کمک می کند تا با حسابداران خود ارتباط موثر برقرار کنید و صورت های مالی استارت آپ یا کسب و کار خود را درک کنید . در صورت نیاز ، حساب های خود را به کارشناسان واگذار کنید تا بتوانند امور مالی را مدیریت کرده و پاسخگو باشند .

اجرای موثر صورتحساب و مدیریت مطالبات :

صورتحساب به موقع و دقیق برای حفظ جریان نقدی سالم ضروری می باشد . شرایط پرداخت را مشخص کنید و فاکتورهای معوق را پیگیری کنید تا از پرداخت به موقع مشتریان اطمینان حاصل نمایید . استفاده از ابزارهای صورتحساب آنلاین یا یادآورهای خودکار را برای ساده کردن فرآیند در نظر بگیرید .

در این خصوص می توانید مقاله ” اتوماسیون فاکتور ” را از طریق کلیک بر روی ( اینجا ) مطالعه بفرمایید .

از تعهدات مالیاتی پیروی کنید :

رعایت مالیات یکی دیگر از جنبه های حیاتی در راه اندازی یک استارتاپ و کسب و کار می باشد . در مورد تعهدات مالیاتی خود ، از جمله مالیات بر درآمد ، مالیات بر حقوق ، مالیات بر فروش و سایر مالیات های قابل اعمال مطلع باشید . مهلت‌ های مالیاتی مهم را پیگیری کنید و برای اطمینان از برنامه ‌ریزی صحیح مالیاتی و به حداقل رساندن بدهی ‌های مالیاتی ، با یک متخصص مالیات مشورت نمایید . ثبت مالیات به موقع به دلایل مختلفی مهم است . اولاً این امر از قوانین کشور است که هر کسب و کاری ملزم به اجرای آن می باشد . دوم ، به شما کمک می کند از جریمه ها اجتناب کنید . سوم ، با دانستن اینکه مالیات شما به طور مرتب پرداخت می شود ، دیگر نگرانی در این خصوص نخواهید داشت . در نظر داشته باشید در برخی موارد با پرداخت نکردن مالیات کسب و کار ها در خطرات شدیدی قرار می گیرند .

اگر مطمئن نیستید که چگونه مالیات خود را ثبت کنید ، می توانید یک تهیه کننده مالیات یا یک حسابدار خبره را استخدام کنید تا به شما کمک کند .

حسابداری و برنامه حسابداری

اسناد و مدارک مناسب را حفظ کنید :

نگهداری اسناد مالی سازمان یافته و دقیق برای اهداف حسابرسی و انطباق قانونی ضروری است . کپی فاکتورها ، رسیدها ، صورتحساب های بانکی و سایر سوابق مالی را نگه دارید تا شفافیت مالی خود را حفظ نمایید با این امر تشکیل پرونده مالیاتی نیز ساده تر پیش می رود و از کسب و کار شما در صورت بروز هرگونه اختلاف یا ممیزی مالی محافظت می کند .

مهم است که سوابق مالی خود را مرتب نگه دارید . این کار ردیابی امور مالی ، تهیه مالیات و دریافت وام را در صورت نیاز آسان تر می کند . باید تمام اسناد مالی خود را در مکانی امن نگهداری کنید . این امر شامل مواردی مانند صورت‌ حساب ‌های بانکی ، اظهارنامه مالیاتی و رسید ها نیز می گردد .

از حسابداری حرفه ای کمک بگیرید :

همانطور که استارتاپ و کسب و کار شما رشد می کند ، توصیه می شود از خدمات یک حسابدار حرفه ای یا شرکت حسابداری استفاده کنید . آنها می توانند راهنمایی های تخصصی در مورد مسائل مالی ارائه دهند ، به برنامه ریزی مالیاتی کمک کنند ، از انطباق با استانداردهای حسابداری اطمینان حاصل کنند و دیدگاه ها و گزارش های ارزشمندی برای حمایت از رشد کسب و کار شما ارائه دهند .

نتیجه :

تسلط بر ملزومات حسابداری برای بنیانگذاران استارت آپ و صاحبان کسب و کار بسیار مهم است تا بتوانند به طور موثر در چشم انداز مالی گام بردارند . با پیاده ‌سازی سیستم‌ های حسابداری مناسب ، تفکیک امور مالی شخصی و تجاری ، نظارت بر جریان نقدی ، آشنایی با اصطلاحات حسابداری ، مدیریت صورتحساب و مطالبات ، رعایت مالیات ، حفظ اسناد و مدارک مناسب و جستجوی کمک حسابداری حرفه‌ای ، می‌ توانید پایه محکمی برای موفقیت مالی کسب و کار خود ایجاد نمایید . به یاد داشته باشید ، مدیریت مالی صحیح کلید رشد استارتاپ شما ، به حداقل رساندن خطرات و دستیابی به پایداری بلند مدت می باشد .

حسابداری و برنامه حسابداری

افرا سیستم میهن چگونه در حسابداری استارت آپ و کسب و کار می تواند کمک کند ؟

در شرکت افرا سیستم میهن کارشناسان مالی و برنامه نویسی سازمان ، با بررسی اکثر برنامه های داخلی و خارجی مدیریت مالی و حسابداری ، بهترین نرم افزار حسابداری را برای مدیران کسب و کار طراحی و توسعه داده اند . تمامی مراحل چرخه حسابداری را می توان با کمک برنامه حسابداری افرا سیستم میهن گام به گام به پیش برد و با ذخیره سازی مداوم اطلاعات دیگر نگرانی بابت از دست دادن دیتا ها و اطلاعات مالی نداشته باشید . همچنین با برنامه حسابداری افرا سیستم میهن نیز می توانید از اطلاعات مالی و وضعیت مالی سازمان خود به صورت بی نهایت و به صورت آنی گزارش های مالی دریافت نمایید که این امر یک امر ضروری برای سازمان ها و شرکت هایی می باشد که می خواهند در لحظه از وضعیت سلامت مالی سازمان خود مطلع گردند . رابط کاربری نرم افزار حسابداری افرا به نحوی طراحی و توسعه داده شده است تا عزیزانی که تا به امروز تجربه و  تخصصی در برنامه های مالی و حسابداری نداشته اند نیز بتوانند به راحتی از طریق فیلم های آموزشی قرار گرفته شده بر روی سایت آپارات ( ورود به کانال آپارات افرا سیستم میهن ) و سایت مجموعه افرا سیستم میهن ، مدیریت مالی کسب و کار خود را به بهترین روش انجام دهند  .
در صورتی که هرگونه چالشی از انتخاب نرم افزار حسابداری متناسب با کسب و کار خود یا نحوه کار با برنامه داشته باشید . کارشناسان افرا سیستم میهن به صورت رایگان گام به گام در کنار شما خواهند بود ؛ برای تماس و مشاوره رایگان با کارشناسان افرا سیستم میهن می توانید ( اینجا ) را کلیک کنید .
نکته : در انتخاب نرم افزار حسابداری متناسب کسب و کار برنامه هایی را در نظر داشته باشید که قبل از خرید برنامه به شما ورژن تستی آن را ارائه دهند تا از امکانات برنامه و بهینه بودن رابط کاربری را اطمینان حاصل نمایید .
در شرکت افرا سیستم میهن مفتخریم تا قبل از اقدام به خرید شما عزیزان برای تهیه برنامه حسابداری ” نسخه رایگان و بدون محدودیت ” برنامه حسابداری افرا را به صورت تست در اختیار شما قرار دهیم .
برای دریافت این نسخه می توانید ( اینجا ) را کلیک بفرمایید .

سوالات متداول :

1 _ چرا حسابداری برای استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا مهم می باشد ؟

حسابداری برای استارت ‌آپ‌ ها مهم است زیرا می‌ تواند به شما کمک کند هزینه‌ های خود را ردیابی کنید ، مناطقی را که می ‌توانید در آن‌ها صرفه ‌جویی کنید و تصمیم‌ گیری آگاهانه در مورد کسب ‌و کارتان بگیرید . همچنین می تواند به شما در جلوگیری از اشتباهات پرهزینه مانند عدم ارائه به موقع مالیات یا عدم دریافت مالیات بر فروش کمک کند .

2 _ وظایف حسابداری ضروری برای استارتاپ ها چیست؟

وظایف حسابداری ضروری برای استارت آپ ها عبارتند از :

راه اندازی سیستم حسابداری

پیگیری هزینه ها

دسته بندی هزینه ها

پیگیری درآمد

ایجاد بودجه

پرداخت قبوض به موقع

ثبت مالیات به موقع

سازماندهی سوابق

3 _ مزایای حسابداری خوب چیست؟

حسابداری خوب مزایای زیادی دارد ، از جمله:

افزایش کنترل مالی

بهبود تصمیم گیری

کاهش ریسک

افزایش انطباق

بهبود جریان نقدینگی

امتیاز اعتباری بهبود یافته

افزایش اعتبار

4 _ اشتباهات رایج حسابداری که استارت آپ ها مرتکب می شوند چیست؟

برخی از رایج ترین اشتباهات حسابداری که استارت آپ ها مرتکب می شوند عبارتند از :

عدم پیگیری هزینه ها

عدم طبقه بندی هزینه ها

عدم پیگیری درآمد

عدم ایجاد بودجه

پرداخت نکردن قبوض به موقع

عدم ثبت مالیات به موقع

سازماندهی نکردن سوابق

5 _ چگونه می توانم برای حسابداری استارت آپم کمک بگیرم ؟

راه‌ های مختلفی برای کمک گرفتن از حسابداری استارت‌ آپ ‌تان وجود دارد ، از جمله :

استخدام حسابدار

استفاده از نرم افزار حسابداری

مطالعه کتب و مقالات حسابداری

شرکت در کارگاه ها و سمینارهای حسابداری

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0